- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-475-026)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-475-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Desk Monitor Arm |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Product Color | Polished Aluminum |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| TV | |
| Maximum Load Capacity | 19.05 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 106.7 cm (42") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 9.07 kg |
| SKU | 45-475-026 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 8.2000kg |
| Shipping Width | 0.305m |
| Shipping Height | 0.180m |
| Shipping Length | 0.485m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





