- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-479-216)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Physical Characteristics
| Height | 19.1 cm |
| Width | 47.8 cm |
| Depth | 40.6 cm |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-479-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Dual Monitor Wall Mount Arm (White) |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | TV |
| Monitor | |
| Maximum Load Capacity | 15.88 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 81.3 cm (32") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 4.54 kg |
| SKU | 45-479-216 |
| Barcode # | 698833054538 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 10.1000kg |
| Shipping Width | 0.415m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.490m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





