Don't pay: $1,205.40
$1,051.40
SAVE $154.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron 60-593-216 Styleview Monitor and Keyboard Mounting Kit for High Traffic
(60-593-216)
Miscellaneous
| Additional Information | Negative-tilt keyboard tray is adjustable 0° to -10° Integrated cable management system can be configured on either side Easy-to-clean exterior |
| Compatibility | 24" LCD |
General Information
| Product Type | Lift |
| Manufacturer Part Number | 60-593-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 60-593-216 |
| Product Name | StyleView 60-593-216 Vertical Lift |
| Product Line | StyleView |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Steel |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 13.61 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 2.27 kg |
| SKU | 60-593-216 |
| Barcode # | 698833008685 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 16.0000kg |
| Shipping Width | 0.410m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 1.005m |
| Shipping Cubic | 0.115374000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





