Don't pay: $172.00
$113.00
SAVE $59.00 (34%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(60-614)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | LCD Monitor |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | 60-614 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 60-614 |
| Product Name | Neo-Flex Ultra Heavy Duty Wall Mount |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Width | 82.6 cm |
| Depth | 4.3 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 79.38 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 94 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 160 cm (63") |
| Minimum Load Capacity | 72.57 kg |
| SKU | 60-614 |
| Barcode # | 698833017687 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.860m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





