Don't pay: $86.00
$73.00
SAVE $13.00 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-760-009)
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 1.32 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 81.3 cm (32") |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | 97-760-009 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Monitor Handle Kit |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 97-760-009 |
| Barcode # | 698833035445 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.340m |
| Shipping Height | 0.178m |
| Shipping Length | 0.348m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





