- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-774-003)
Product Information
| Device Supported | Mounting Arm |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 90.7 g |
| Product Color | Anodized Silver |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | 97-774-003 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX One-Stop Rotational Control Kit |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 97-774-003 |
| Barcode # | 698833066906 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.195m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.225m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





