- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-935-085)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 97-935-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit Single LD Monitor Kit, Universal |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.99 kg |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | LCD Display |
| Maximum Load Capacity | 7.30 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| SKU | 97-935-085 |
| Barcode # | 698833071092 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.4000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.108m |
| Shipping Length | 0.640m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





