- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(DM12-1012-4)
Power Description
| Power Source | AC Power |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS | |
| WEEE |
Technical Information
| Features | Durable |
| Adjustable Divider | |
| Cable Management | |
| Cooling Fan | |
| Ventilation Holes | |
| Key Lock | |
| Power On/Off | |
| Rugged | |
| Maximum Screen Size Supported | 35.6 cm (14") |
General Information
| Product Type | Notebook Cabinet |
| Manufacturer Part Number | DM12-1012-4 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Zip12 Charging Desktop Cabinet |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 26.67 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 35.6 cm |
| Width | 55.9 cm |
| Depth | 62.2 cm |
| Product Color | Black |
| Silver | |
| Product Material | Steel |
| SKU | DM12-1012-4 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 26.0000kg |
| Shipping Width | 0.650m |
| Shipping Height | 0.450m |
| Shipping Length | 0.740m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





