- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron DS100 Dual LCD Display Vertical Desk Stand - Supports up to 24" Display (33-091-200)
(33-091-200)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Display Stand |
| Manufacturer Part Number | 33-091-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 33-091-200 |
| Product Name | DS100 Dual Monitor Stand |
| Product Series | DS100 |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Form Factor | Desktop |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Application/Usage | Flat Panel |
| Maximum Load Capacity | 10.43 kg |
| Display Type Supported | Flat Panel |
| SKU | 33-091-200 |
| Barcode # | 698833000801 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 6.9800kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.764m |
| Shipping Cubic | 0.041256000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





