- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron DS100 Quad Desk Stand for 12"-24" displays (33-324-200)
(33-324-200)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
General Information
| Product Type | Display Stand |
| Manufacturer Part Number | 33-324-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | DS100 Quad-Monitor Desk Stand |
| Product Series | DS100 |
| Brand Name | Ergotron |
Technical Information
| Maximum Load Capacity | 56.25 kg |
| Display Type Supported | Flat Panel |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
Physical Characteristics
| Height | 71.8 cm |
| Width | 71.1 cm |
| Depth | 31.4 cm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| SKU | 33-324-200 |
| Barcode # | 698833008265 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 9.2500kg |
| Shipping Width | 0.370m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.820m |
| Shipping Cubic | 0.048544000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





