- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-783)
Miscellaneous
| Compatibility | Monitor |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 50 x 50 | |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Crossbar |
| Manufacturer Part Number | 97-783 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Dual Monitor & Handle Kit |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Cable Management |
| Rotate | |
| Maximum Load Capacity | 16.33 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 43.2 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 13.61 kg |
| SKU | 97-783 |
| Barcode # | 698833039566 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.8000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





