- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-476-026)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-476-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Dual Monitor Desktop Arm (Polished Aluminum) |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Height | 19.1 cm |
| Width | 47.8 cm |
| Depth | 40.6 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Polished Aluminum |
Product Information
| Adjustable Height | Yes |
| Device Supported | Monitor |
| TV | |
| Features | Tilt |
| Swivel | |
| Maximum Load Capacity | 15.88 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 81.3 cm (32") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 4.54 kg |
| SKU | 45-476-026 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 12.2000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





