- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(98-009-216)
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Mounting Adapter Kit |
| Manufacturer Part Number | 98-009-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HX Triple Monitor Bow Kit (White) |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Height | 19.1 cm |
| Width | 47 cm |
| Depth | 71.9 cm |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | White |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Mounting Arm | |
| Maximum Load Capacity | 13.88 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 3 |
| Minimum Load Capacity | 2.72 kg |
| SKU | 98-009-216 |
| Barcode # | 698833054835 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 6.2000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





