- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-296-026)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | LCD Screen |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Tilt |
| Swivel | |
| Cable Management | |
| Pan | |
| Maximum Load Capacity | 18.14 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 76.2 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 139.7 cm (55") |
| Minimum Load Capacity | 8.16 kg |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 400 |
| 200 x 100 | |
| Product Color | Polished Aluminum |
| Black |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-296-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | HD Interactive Arm |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-296-026 |
| Barcode # | 698833021004 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 10.5000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





