- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(98-130-216)
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
Physical Characteristics
| Height | 17.5 cm |
| Width | 20 cm |
| Depth | 45.5 cm |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 98-130-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Arm, Extension and Collar Kit (White) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 98-130-216 |
| Barcode # | 698833063592 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.3000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





