- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-489-216)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 9.98 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 63.5 cm (25") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 1.81 kg |
Physical Characteristics
| Height | 17.8 cm |
| Width | 33 cm |
| Depth | 83.3 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-489-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Desk Dual Direct Arm (White) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-489-216 |
| Barcode # | 698833058208 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 6.6000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





