Don't pay: $268.00
$225.00
SAVE $43.00 (16%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-537-216)
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 81.3 cm (32") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
Physical Characteristics
| Height | 18 cm |
| Width | 29 cm |
| Depth | 57.9 cm |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-537-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Desk Mount Monitor Arm, Tall Pole (white) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-537-216 |
| Barcode # | 698833064421 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 5.2000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





