- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-491-216)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 18.14 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-491-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Dual Side-by-Side Arm (White) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 5.26 kg |
| Length | 48.9 cm |
| Height | 15.9 cm |
| Width | 45.7 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | White |
| SKU | 45-491-216 |
| Barcode # | 698833058406 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 6.8000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





