- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-492-216)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 10 Year |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Maximum Load Capacity | 18.14 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
Physical Characteristics
| Length | 48.9 cm |
| Height | 22.9 cm |
| Width | 38.7 cm |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | White |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-492-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Dual Stacking Arm (White) |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-492-216 |
| Barcode # | 698833058413 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 7.2000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





