- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-383-026)
Miscellaneous
| Compatibility | LCD Monitor/TV |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-383-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX HD Sit-Stand Wall Mount LCD Arm |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.12 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| 200 x 100 | |
| 400 x 400 | |
| 100 x 100 | |
| 400 x 300 | |
| 75 x 75 | |
| 400 x 200 | |
| Product Color | Polished Aluminum |
Product Information
| Adjustable Height | Yes |
| Device Supported | Flat Panel Display |
| All-in-One Computer | |
| Features | Cable Management |
| Pan | |
| Anti-theft | |
| Tilt | |
| Rotate | |
| Foldable | |
| Maximum Load Capacity | 13.60 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 116.8 cm (46") |
| Minimum Load Capacity | 6.30 kg |
| SKU | 45-383-026 |
| Barcode # | 698833040104 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 6.1000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





