- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-269-009)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility | LCD Display |
| Assembly Required | Yes |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Tilt |
| Maximum Load Capacity | 22.68 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 106.7 cm (42") |
General Information
| Product Type | Wall Mount |
| Manufacturer Part Number | 45-269-009 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 45-269-009 |
| Product Name | LX Series High Definition Wall Mount Pivot |
| Product Series | LX |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Height | 21.3 cm |
| Depth | 9.4 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 100 |
| 75 x 75 | |
| 200 x 200 | |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Black |
| SKU | 45-269-009 |
| Barcode # | 698833018028 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.1000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





