- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-354-026)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-354-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Sit-Stand Wall Mount Keyboard Arm |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 6.50 kg |
Product Information
| Device Supported | Keyboard |
| Mouse | |
| Features | Cable Management |
| Tilt | |
| Maximum Load Capacity | 2.27 kg |
| Minimum Load Capacity | 1.81 kg |
| SKU | 45-354-026 |
| Barcode # | 698833028690 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 7.7400kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.564m |
| Shipping Cubic | 0.039480000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





