- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-359-026)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
General Information
| Product Type | Wall Mount Track |
| Manufacturer Part Number | 45-359-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | LX Sit-Stand Wall Mount System |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 17.69 kg |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 400 x 300 |
| 75 x 75 | |
| 100 x 100 | |
| 200 x 100 | |
| 400 x 200 | |
| 400 x 400 | |
| 200 x 200 | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminium |
Product Information
| Device Supported | Keyboard |
| Mouse | |
| CPU | |
| Flat Panel Display | |
| Features | Tilt |
| Articulating | |
| Cable Management | |
| Swivel | |
| Maximum Load Capacity | 11.30 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 106.7 cm (42") |
| Minimum Load Capacity | 9.07 kg |
| SKU | 45-359-026 |
| Barcode # | 698833033977 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 21.1600kg |
| Shipping Width | 0.570m |
| Shipping Height | 0.170m |
| Shipping Length | 0.920m |
| Shipping Cubic | 0.089148000m3 |
Manufacturer Warranty: 10 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





