- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(687BK)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| TAA Compliant | Yes |
General Information
| Product Type | Mouse Tray |
| Manufacturer Part Number | 687BK |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Swing-Out Mouse Shelf |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Mount Type | Desk Mountable |
| Swivel | 360 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 499 g |
| Width | 203.2 mm |
| Depth | 228.6 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Phenolic |
| Steel |
| SKU | 687BK |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





