- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-486-026)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.90 kg |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Polished Aluminum |
Product Information
| Device Supported | LCD Monitor |
| Maximum Load Capacity | 9.07 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 86.4 cm (34") |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-486-026 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | MXV Desk Monitor Arm (polished aluminum) |
| Product Series | MXV |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-486-026 |
| Barcode # | 698833057539 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.4000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





