- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-385-223)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Features | Heavy Duty |
| Cable Management | |
| Pan | |
| Lockable | |
| Adjustable Depth | |
| Lightweight | |
| Tilt | |
| Cantilever | |
| Leveling System | |
| Durable | |
| Maximum Load Capacity | 36.29 kg |
| Minimum Screen Size Supported | 94 cm |
| Maximum Screen Size Supported | 160 cm (63") |
| Maximum Adjustable Depth | 35.6 cm |
Physical Characteristics
| Depth | 8.1 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 200 x 200 |
| 600 x 400 | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Aluminium |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-385-223 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Neo-Flex Cantilever, VHD |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 45-385-223 |
| Barcode # | 698833040173 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 5.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





