- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(33-396-085)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Technical Information
| Adjustable Height | Yes |
| Features | Pan |
| Lift Mechanism | |
| Tilt | |
| 360° Rotation | |
| Ergonomic | |
| Cable Management | |
| Maximum Load Capacity | 15.42 kg |
| Display Type Supported | LCD |
| Minimum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Maximum Screen Size Supported | 66 cm (26") |
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.20 kg |
| Form Factor | Desktop |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Monitor Stand |
| Manufacturer Part Number | 33-396-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Neo-Flex Dual LCD Lift Stand |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 33-396-085 |
| Barcode # | 698833043440 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 9.0000kg |
Manufacturer Warranty: 2 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





