- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(45-235-194)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | 24" LCD |
| Certifications & Standards |
VESA: |
Physical Characteristics
| Height | 47 cm |
| Depth | 55.5 cm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Silver |
General Information
| Product Type | Mounting Arm |
| Manufacturer Part Number | 45-235-194 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 45-235-194 |
| Product Name | Neo-Flex Extend LCD Arm |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | Keyboard |
| Computer | |
| Flat Panel Display | |
| Features | Swivel |
| Tilt | |
| Maximum Load Capacity | 9.07 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 3.18 kg |
| SKU | 45-235-194 |
| Barcode # | 698833010664 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 4.4000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





