- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron Neo-Flex LCD Display Stand - Supports up to 24" - Tilt, Lift, Pan, Rotation (33-310-060)
(33-310-060)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Technical Information
| Adjustable Height | Yes |
| Application/Usage | Flat Panel |
| Features | Adjustable Tilt |
| Pan | |
| Comfortable | |
| Easy to Clean | |
| Ergonomic | |
| Durable | |
| 360° Rotation | |
| Maximum Load Capacity | 7.26 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Maximum Adjustable Stand Height | 127 mm |
| Minimum Load Capacity | 2.72 kg |
Physical Characteristics
| Form Factor | Desktop |
| Diameter | 21.8 cm |
| Height | 40.4 cm |
| Product Color | Black |
| Silver | |
| Product Material | Plastic |
General Information
| Product Type | Display Stand |
| Manufacturer Part Number | 33-310-060 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Neo-Flex Monitor Stand |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 33-310-060 |
| Barcode # | 698833006681 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 2.6300kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.470m |
| Shipping Cubic | 0.018048000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





