Don't pay: $159.00
$139.00
SAVE $20.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Neo-Flex® Touchscreen Stand Heavy Monitor Mount Tilt your way to the best views with this heavy-duty monitor mount. 115 degrees of tilt adjustment and 6.5” of monitor height adjustment keep the screen parallel to your desktop—perfect for touchscreens or all-in-one PCs.
(33-387-085)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Assembly Required | Yes |
General Information
| Product Type | Display Stand |
| Manufacturer Part Number | 33-387-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Neo-Flex Touchscreen Stand |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Height | 29.8 cm |
| Width | 27.7 cm |
| Depth | 32.5 cm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Adjustable Height | Yes |
| Features | Heavy Duty |
| 360° Swivel | |
| Tilt | |
| Maximum Load Capacity | 10.75 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Minimum Load Capacity | 6.35 kg |
| SKU | 33-387-085 |
| Barcode # | 698833040920 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





