- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(24-190-085)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
VESA: |
| Assembly Required | Yes |
Technical Information
| Application/Usage | Flat Panel |
| Features | Tilt |
| Swivel | |
| Cable Management | |
| Maximum Load Capacity | 22.68 kg |
| Total Number of Shelves | 1 |
| Number of Casters | 4 |
| Minimum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Maximum Screen Size Supported | 101.6 cm (40") |
| Largest Shelf Size | 558.80 mm Width x 431.80 mm Depth |
| Caster Type | Locking Wheels |
Physical Characteristics
| Height | 162.6 cm |
| Width | 106.7 cm |
| Depth | 74.7 cm |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
General Information
| Product Type | Display Stand |
| Manufacturer Part Number | 24-190-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 24-190-085 |
| Product Name | Neo-Flex Mobile MediaCenter LD Stand |
| Product Line | Neo-Flex |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 24-190-085 |
| Barcode # | 698833016130 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 46.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





