- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-740)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
Product Information
| Application/Usage | Multipurpose |
| Weight Capacity | 5.44 kg |
| Case Style | Bin |
| Features | Removable Lid |
| Compartment Height | 228.60 mm |
| Compartment Width | 330.20 mm |
| Compartment Depth | 139.70 mm |
| Closure Type | Key Lock |
Physical Characteristics
| Height | 261.6 mm |
| Width | 350.5 mm |
| Depth | 160 mm |
| Product Color | Grey |
General Information
| Product Type | Storage Case |
| Manufacturer Part Number | 97-740 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | SV Storage Bin |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 97-740 |
| Barcode # | 698833034325 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 3.7000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





