Don't pay: $1,459.00
$1,131.00
SAVE $328.00 (22%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(60-609-216)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Package Contents |
|
| Compatibility | LCD |
| Certifications & Standards | VESA MIS-D |
General Information
| Product Type | Lift |
| Manufacturer Part Number | 60-609-216 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Model | 60-609-216 |
| Product Name | StyleView 60-609-216 Vertical Lift |
| Product Line | StyleView |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | White |
| Product Material | Steel |
Product Information
| Device Supported | Keyboard |
| Flat Panel Display | |
| Maximum Load Capacity | 14.97 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Minimum Load Capacity | 3.63 kg |
| SKU | 60-609-216 |
| Barcode # | 698833015317 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 16.1000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





