Don't pay: $1,513.00
$1,299.00
SAVE $214.00 (14%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(SV40-6100-0)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Assembly Required | No |
General Information
| Product Type | Medical Trolley |
| Manufacturer Part Number | SV40-6100-0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | StyleView EMR Laptop Cart, SV40 |
| Product Line | StyleView |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Application/Usage | Healthcare |
| Features | Non Powered |
| Lockable | |
| Cable Management | |
| Lightweight | |
| Maximum Load Capacity | 8.16 kg |
| Number of Casters | 4 |
| Platform Length | 19.6 |
| Platform Width | 22 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 22.68 kg |
| Height | 1282.7 mm |
| Width | 464.8 mm |
| Shipping Height | 799.85 mm |
| Shipping Width | 613.92 mm |
| Shipping Depth | 1329.69 mm |
| Product Color | Polished Aluminum |
| White | |
| Grey | |
| Product Material | Aluminium |
| Zinc Plated Steel | |
| Plastic |
| SKU | SV40-6100-0 |
| Barcode # | 698833022742 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 35.0000kg |
| Shipping Width | 0.620m |
| Shipping Height | 0.800m |
| Shipping Length | 1.335m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





