Don't pay: $84.00
$73.00
SAVE $11.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ergotron Thin Client Mount
(80-107-200)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Miscellaneous
| Additional Information |
Allowable Thin Client or CPU Dimensions: |
| Package Contents |
|
| Certifications & Standards |
|
General Information
| Product Type | CPU Mount |
| Manufacturer Part Number | 80-107-200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Thin Client Mount |
| Brand Name | Ergotron |
Product Information
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Thin Client | |
| Maximum Load Capacity | 2.72 kg |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 680.4 g |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| SKU | 80-107-200 |
| Barcode # | 698833042368 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 1.0600kg |
Manufacturer Warranty: 1 year
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





