- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-101-003)
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | 97-101-003 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | Wall Mount Plate |
| Brand Name | Ergotron |
Miscellaneous
| Additional Information | Strengthens installation by distributing weight over a larger surface area |
| Compatibility | Ergotron 400, 300, 200, 100 Series, HD Pivots, LX Arm or CPU Holders |
Physical Characteristics
| Height | 21.3 cm |
| Width | 8.9 cm |
| Product Color | Aluminium |
| Product Material | Aluminium |
| SKU | 97-101-003 |
| Barcode # | 698833000955 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





