- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(33-468-921)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 26.08 kg |
| Form Factor | Desktop |
| Tabletop | |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Multipurpose Desktop Riser |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit Corner Standing Desk Converter |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
Technical Information
| Adjustable Height | Yes |
| Features | Keyboard Tray |
| Gas Spring | |
| Lift Mechanism | |
| Maximum Load Capacity | 15.88 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 76.2 cm (30") |
| SKU | 33-468-921 |
| Barcode # | 698833069808 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 34.5000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





