- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(98-080-060)
Miscellaneous
| TAA Compliant | Yes |
Product Information
| Application/Usage | Workstation |
| Features | Flexible |
| Easy to Use | |
| Ergonomic Design | |
| Beveled Edge | |
| Anti-fatigue | |
| Comfortable | |
| Durable | |
| Shape | Rectangle |
| Mat Width | 457.20 mm |
| Mat Length | 609.60 mm |
| Mat Thickness | 15.88 mm |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyurethane |
General Information
| Product Type | Floor Mat |
| Manufacturer Part Number | 98-080-060 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit Floor Mat,Small |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 98-080-060 |
| Barcode # | 698833061055 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





