- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-933-062)
Product Information
| Device Supported | Notebook |
| LCD Monitor | |
| Maximum Load Capacity | 11.79 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 97-933-062 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit LCD & Laptop Kit (White) |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.58 kg |
| Height | 43.9 cm |
| Width | 63.8 cm |
| Depth | 14.5 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | White |
| SKU | 97-933-062 |
| Barcode # | 698833050998 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 7.0000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





