- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(33-407-085)
Product Information
| Device Supported | Monitor |
| Keyboard | |
| Maximum Load Capacity | 11.34 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 2 |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 33-407-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit-SR, Dual Monitor, Sit-Stand Desktop Workstation (Black) |
| Product Line | WorkFit |
| Brand Name | Ergotron |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18.82 kg |
| Length | 62.9 cm |
| Height | 103.5 cm |
| Width | 36.2 cm |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| 75 x 75 | |
| Product Color | Black |
| SKU | 33-407-085 |
| Barcode # | 698833054804 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 26.8000kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





