- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(97-934-085)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.40 kg |
| VESA Mount Standard | 75 x 75 |
| 100 x 100 | |
| Product Color | Black |
Product Information
| Device Supported | LCD Display |
| Maximum Load Capacity | 12.70 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 61 cm (24") |
| Number of Displays Supported | 2 |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
| Manufacturer Part Number | 97-934-085 |
| Manufacturer Website Address | http://www.ergotron.com/Home/tabid/36/language/en-AU/Default.aspx |
| Manufacturer | Ergotron, Inc |
| Product Name | WorkFit Dual Monitor Kit, Universal |
| Brand Name | Ergotron |
| SKU | 97-934-085 |
| Barcode # | 698833071085 |
| Brand | ERGOTRON |
| Shipping Weight | 5.1100kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.770m |
| Shipping Cubic | 0.023100000m3 |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





