- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Everki 11.7" EVA Hard Case - suits 11.7" laptops and tablets - EVA Hard Shell Protection - Hook-and-Loop Strap to Secure Laptop - Dual Handles for Easier Carrying - EKF842
Designed to keep your netbook or laptop safe whilst in transit. Features a center strap to keep the device safely secured and prevent unwanted moving around within the bag. Also features padded foam inner and EVA outer shell to protect against bumps.
- Ideal from Chromebooks & Laptops up to 11.7"
- EVA Hard case with High Density Memory Foam
- Internal Velcro strap
- Dual handles for easy carrying
- Fits comfortably into school bag
(EKF842)
Everki 11.7" EVA Hard Case - suits 11.7" laptops and tablets - EVA Hard Shell Protection - Hook-and-Loop Strap to Secure Laptop - Dual Handles for Easier Carrying - EKF842
| SKU | EKF842 |
| Barcode # | 874933002338 |
| Brand | EVERKI |
| Shipping Weight | 1.2000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.340m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.004080000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





