- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
GR-GRP2613
The GRP2613 features a sleek design and a suite of next-generation features including 24 virtual multi-purpose keys (VPKs), dual Gigabit ports, a color LCD with swappable face plates for easy logo customization and more. It includes carrier-grade security features to provide enterprise-level security, including secure boot, dual firmware images and encrypted data storage. For cloud provisioning and centralized management, the GRP2613 is supported by Grandstream’s Device Management System (GDMS), which provides a centralized interface to configure, provision, manage and monitor deployments of Grandstream endpoints.
Features:- Supports up to 3 SIP accounts and 6 multipurpose line keys
- Swappable face plates to allow for easy logo customization
- Dual switched autosensing 10/100/1000 Mbps Gigabit ethernet ports with integrated PoE
- HD audio with support for all major codecs, including wideband codecs G.722 and Opus
- Up to 24 digital BLF keys
- Enterprise-level protection including secure boot, dual firmware images, and encrypted data storage


(GRP2613)
.jpg)
| SKU | GRP2613 |
| Barcode # | 6947273702832 |
| Brand | GRANDSTREAM |
| Shipping Weight | 3.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






