- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6KD07AA)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 870.9 g |
| Height | 154.9 mm |
| Width | 431.8 mm |
| Depth | 275.1 mm |
Miscellaneous
| Application/Usage | Gear |
| Gadget | |
| Notebook | |
| Power Bank | |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Backpack |
| Maximum Screen Size Supported | 39.6 cm (15.6") |
| Closure Type | Zipper |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Executive 15.6 Backpack |
| Product Line | Executive |
| Brand Name | HP |
| SKU | 6KD07AA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





