Don't pay: $183.00
$160.00
SAVE $23.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(676A2AA)
Microphone
| Microphone Design | Boom |
Physical Characteristics
| Form Factor | Ear-cup |
Miscellaneous
| Application/Usage | PC |
| Games |
General Information
| Product Type | Gaming Headset |
| Manufacturer Part Number | 676A2AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Cloud Stinger 2 Gaming Headset |
| Product Line | Cloud Stinger 2 |
| Brand Name | HyperX |
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
| Earpiece Type | Binaural |
| Driver Size | 5 cm |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | DTS Headphone: X |
| Robust | |
| Headphone Spatial Processing (HSP) | |
| Comfortable | |
| Wireless Technology | RF |
| Wireless Operating Distance | 2000 cm |
| SKU | 676A2AA |
| Barcode # | 196548333479 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.6100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





