Don't pay: $127.00
$88.00
SAVE $39.00 (31%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

SKU # AC45766 | Model # 981-000979 Logitech G335 Wired Gaming Headset - Black - Connection: 3.5mm Audio (Wired) - 40mm Headphone Drivers - Frequency Response: 20 Hz ~ 20 kHz - Impedance: 36 Ohms Sensitivity - Boom Cardiod Microphone (Unidirectional) - Microphone Frequency Response: 100 Hz ~ 10 KHz - Compatibility: PC, Xbox, Playstation, Switch, Mobile Devices (with 3.5mm Jack) - 981-000979
(981-000979)
Specifications
| Audio Input | |
| Colour | Black |
| Connectivity | 3.5mm |
| Frequency Response | 20 Hz-20 KHz |
| Microphone | Cardioid (Unidirectional), 100 Hz - 10 KHz |
| Misc. | |
| Product Type | Headset |
| Technology | |
| Warranty | 2 Years |
| Driver | 40 mm |
| Impedance | 36 Ohms |
| Sensitivity | 87.5 dB SPL / mW |
| SKU | 981-000979 |
| Barcode # | 97855165466 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





