Don't pay: $186.00
$167.00
SAVE $19.00 (10%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G432 7.1 Surround Sound Gaming Headset - 2m 3.5mm Cable - 50mm Drivers - Frequency Response: 20Hz - 20KHz - Impedance: 39 Ohms (Passive), 5k Ohms (Active) - Sensitivity: 107dB SPL/mW - Microphone: Cardioid (Unidirectional) Pickup Pattern, 100Hz-20KHz Frequency Response - Includes USB DAC - Compatible with PC, PS4™, Nintendo Switch™ and Xbox One™ - 981-000824 - 2 Years Limited Warranty
(981-000824)
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
Physical Characteristics
| Colour | Black |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wired |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Part Number | 981-000824 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G432 |
| Product Name | G432 Headset |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 981-000824 |
| Barcode # | 97855149183 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.5800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.001150000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





