- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Kensington Slimblade Trackball Mouse - low-profile shape along with the silver metallic finish offer beautiful aesthetics and ergonomic comfort - Laser technology provides highly accurate and responsive cursor tracking - Plug & Play Installation
SLIMBLADE TRACKBALL MOUSE
Features
Product Specifications
(72327)
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
General Information
| Product Type | Trackball |
| Manufacturer Part Number | 72327 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | SlimBlade Trackball |
| Product Line | SlimBlade |
| Brand Name | Kensington |
Physical Characteristics
| Product Color | Red |
Pointing Device
| Movement Detection | Laser |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
Miscellaneous
| System Requirements |
Operating Systems:
|
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| SKU | 72327 |
| Barcode # | 95691723277 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.190m |
Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





