Don't pay: $99.00
$91.00
SAVE $8.00 (8%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G305 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse - Mint
(910-006376)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | Wireless |
| Dimensions | 116.6 x 62.15 x 38.2 mm |
| Interface | USB |
| Operating System | |
| Series | G305 |
| Supported OS | Windows® 7 or later, macOS® 10.13 or later, Chrome OS |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 99 g |
| Colour | Mint |
| Durability | Buttons (Left / Right): 10-million clicks, PTFE Feet: 250-km range |
| Responsiveness | Wireless report rate: 1000 Hz (1ms), Wireless technology: LIGHTSPEED Wireless, Microprocessor: 32-bit ARM |
| Tracking | Sensor: HERO™, Resolution: 200 – 12,000, DPI Zero smoothing/acceleration/filtering, Max. acceleration: > 40 G, Max. speed: > 400 IPS |
| SKU | 910-006376 |
| Barcode # | 97855168399 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





