- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(920-010448)
Specifications
| Battery Type | |
| Connectivity | Wired |
| Dimensions | 355 x 127 x 36.3 mm |
| Interface | USB 2.0 |
| Mouse Bundle | No |
| Operating System | Windows® 10 or later macOS X 10.14 or later |
| Series | G413 TKL SE |
| Supported OS | Windows® 10 or later macOS X 10.14 or later |
| Warranty | 2 Year Limited Hardware Warranty |
| Weight | 650g |
| Actuation Distance | 1.9 mm |
| Actuation Force | 50 g |
| Backlighting | Yes, white per key lighting |
| Cable Length | 1.8 m |
| Total Travel Distance | 4.0 mm |
| SKU | 920-010448 |
| Barcode # | 97855168863 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





